Instalace aplikace Multischránka se skládá ze tří kroků.

K dispozici je pro nejrozšířenější platformy OS Microsoft Windows, Apple Mac OS a Linux.

  1. V prvním kroku je potřeba ověřit certifikát PostSignum a GeoTrust, který je vyžadován pro spojení s datovými schránkami. Návod na ověření dostupných certifikátů naleznete v záložce Certifikáty.
  2. V druhém kroku je pak potřeba nainstalovat nejnovější verzi běhového prostředí Adobe AIR, kterou naleznete na stránkách Adobe.
  3. Třetí krok je instalace samotné aplikace Multischránka. Před samotnou instalací doporučujeme prostudovat licenční ujednání. Instalací a užíváním softwaru vyslovujete souhlas s podmínkami licenčního ujednání.

Instalace aplikace Multischránka

Pro stažení instalace aplikace Multischránka použijte formulář na úvodní straně. Stažený soubor Multischranka.zip rozbalte pomocí nástroje v operačním systému, poklepáním na rozbalený instalační balíček Multischranka.air proveďte instalaci dle instrukcí na obrazovce. Podrobný ilustrovaný návod na instalaci aplikace Multischránka si můžete stáhnout v PDF.

Před používáním Multischránky doporučujeme prostudovat uživatelskou příručku a pročíst níže uvedený posptup pro první přihlášení.

Přihlášení do webové aplikace Datové schránky

Aby Vám aplikace Multischránka správně fungovala, musíte se před jejím použitím minimálně 1x (= 1. přihlášení) přihlásit se do webové aplikace České pošty, tj. zde. Při prvním přihlášení si změňte heslo (POZOR – heslem dodaným poštou se budete moci přihlásit maximálně 5x, vynucená změna hesla probíhá každých 90 dnů – tedy musíte se do webové aplikace Informačního systému datových schránek přihlásit každé tři měsíce) + doporučujeme nastavit zasílání upozornění na nově přišlou DZ mailem (zdarma). A samozřejmě provedete aktivaci schránky! Postup jak získat DS (pro ty, kdo ji nemají povinně ze zákona) je popsán na stránkách České pošty.

Aplikace je dostupná ve dvou verzích: verze zdarma s omezenou funkčností a plná placená verze, kterou si můžete objednat na stránce eShop AMOS Software.

KOUPIT MULTISCHRÁNKU